Вініри. Дуже цікава тема. Всі про них чули, але не всі розуміють що це і для чого воно взагалі. Зараз багато хто, називає будь яку річ, пов'язану з зубами, таким цікавим словом "вінір". Що ж таке вінір?

Насправді вінір це тоненька керамічна накладка, яка клеїться на зуб за допомогою спеціального композиту. Вінір виготовляється лабораторно, із спеціальної кераміки. Його товщина та форма можуть бути різними, в залежності від клінічної ситуації та цілей, які планується досягти.

В більшості випадків, вініри встановлюються на передні зуби. Їх використовують у випадках, коли є незначні естетичні дефекти коронкової частини зуба, наприклад: погані реставраціїї, невеликий поворот зуба, колір зуба, який не влаштовує та ін. Особливою популярністью дані конструкції користуються у людей, які хочуть собі білосніжну посмішку, але заморочуватись з відбілюванням нема бажання, адже вініри не змінюють колір, навіть після тривалого застосування.

Щоб виготовити вінір, необхідно що б була коронкова частина зуба, яку в більшості випадків препарують на товщину вініра, знімають відбиток та віддають в лабораторію де і виготовляють вініри. На період виготовлення вінірів, пацієнту можна виготовити тимчасові вініри. Після виготовлення постійних вінірів, тимчасові знімаються і на їх місце фіксуються постійні. Відтінок постійної конструкції обирає пацієнт.